Scroll Top

ZESPÓŁ

Jesteśmy zespołem wzajemnie uzupełniających się indywidualistów, fanatyków w swoich dziedzinach. TO co Nas łączy to wieloletnie doświadczenie, jasno sprecyzowany obszar działań i świadomość współzależności interesujących nas dziedzin w aspekcie pełnego i optymalnego rozwoju psychofizycznego człowieka. Wejdź dalej i poznaj Nas.

Dawid lorenc

Pomysłodawca Siła i Ból. Fizjoterapeuta. Z tytułem nadanym przez Śląski Uniwersytet Medyczny na którym nie nauczył się niczego poza umiejętnością wychodzeniem z tarapatów i tego jak nie pomagać. Entuzjasta treningu siłowego i pasjonat wiedzy o  bólu.
Uczył się od najlepszych, uczestniczył w szkoleniach wybitnych specjalistów zajmujących się tematyką bólu przewlekłego, m.in. Lorimera Moseleya i Petera O’Sullivana. Opiekując się  sportowcami poziomu olimpijskiego obserwował prace najlepszych trenerów i zarażał się charyzmą takich zawodników jak kulomiot Tomek Majewski. Do dziś udziela się w kole naukowym Laboratorium badania bólu przy AWF Katowice.
Każdą teorie którą aplikuje swoim pacjentom przetestował na sobie. Trenuje codziennie traktując swoje ciało i umysł jako najlepszy podkład dla eksperymentów.
Od wielu lat pracuje z  amatorami sportu i profesjonalnymi zawodnikami, pomagając im w  problemach bólowych (od stanów pooperacyjnych po bóle przewlekłe), edukując w temacie profilaktyki przeciwurazowej i techniki ćwiczeń oraz programując trening siłowy.
Za cel nadrzędny stawia sobie, by pacjent po kontuzji wrócił jako silniejszy, sprawniejszy i dysponujący lepszą wiedzą niż przed urazem. Filozofie pracy buduje wokół propagowania nowoczesnej wiedzy o zależnościach między ciałem a umysłem, w której ciało to niesamowicie odporny i zdolny do wręcz nieskończonych adaptacji twór. W wolnych chwilach słucha muzyki bądź wędruje po pustkach Skandynawii i obserwuje ptaszki.

REFERENCJE
Klub Hokejowy GKS Katowice

Niniejszym chcielibyśmy zarekomendować Pana Dawida Lorenca jako rzetelnego i solidnego trenera oraz znakomitego specjalistę od fizycznego przygotowania przedsezonowego.

Jako profesjonalny klub hokejowy współpracujemy z Panem Dawidem Lorencem już od dwóch sezonów, przed którymi to właśnie On jest bezpośrednio odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne naszych zawodników do blisko siedmiomiesięcznego intensywnego sezonu hokejowego. Dzięki doskonałemu warsztatowi, olbrzymiej wiedzy i wielokierunkowej praktyce Trenera nasi zawodnicy nie tylko uniknęli kontuzji w bardzo urazowym sporcie jakim jest hokej na lodzie ale też w znaczący sposób poprawili swoje wyniki siłowe, wytrzymałościowe i gibkościowe. To wszystko pozwoliło nam cieszyć się zwycięstwami z teoretycznie lepszymi przeciwnikami, a wszystkim naszym zawodnikom umożliwiło wszechstronny dalszy rozwój. Bardzo istotną cechą pracy trenera Dawida Lorenca jest podmiotowe (indywidualne) podejście do każdego zawodnika pomimo prowadzenia zajęć grupowych. Dyscyplina, profesjonalizm i jasno zdefiniowane cele to główne cechy charakteryzujące pracę Trenera Dawida Lorenca.

Z pełną odpowiedzialnością polecamy Trenera Dawida Lorenca wszystkim klubom i sportowcom, którzy w chcą się prawidłowo rozwijać, profesjonalnie przygotowywać i cieszyć się sukcesami.