ZESPÓŁ

Jesteśmy zespołem wzajemnie uzupełniających się indywidualistów, fanatyków w swoich dziedzinach. TO co Nas łączy to wieloletnie doświadczenie, jasno sprecyzowany obszar działań i świadomość współzależności interesujących nas dziedzin w aspekcie pełnego i optymalnego rozwoju psychofizycznego człowieka. Wejdź dalej i poznaj Nas.

Dawid lorenc

Pomysłodawca Siła i Bół. Fizjoterapeuta.  Entuzjasta treningu siłowego i pasjonat wiedzy o  bólu.Uczył się od najlepszych, uczestniczył w szkoleniach wybitnych specjalistów zajmujących się tematyką bólu przewlekłego, m.in. Lorimera Moseleya i Petera O’Sullivana. Udziela się w kole naukowym Laboratorium badania bólu przy AWF Katowice. Opiekując się  sportowcami poziomu olimpijskiego obserwował prace najlepszych trenerów.

 Od wielu lat pracuje z  amatorami sportu i profesjonalnymi zawodnikami, pomagając im w  problemach bólowych (od stanów pooperacyjnych po bóle przewlekłe), edukując w temacie profilaktyki przeciwurazowej i techniki ćwiczeń oraz programując trening siłowy. Za cel nadrzędny stawia sobie, by pacjent po kontuzji wrócił jako silniejszy, sprawniejszy i dysponujący lepszą wiedzą niż przed nią.

W wolnych chwilach dźwiga ciężary, słucha muzyki bądź wędruje po pustkach Skandynawii.

Wacław Adamczyk

Dr fizjoterapii i neurobiolog. Naukowe wsparcie Naszych działań. Czuwa nad wartością merytoryczną podawanych przez Nas treści. Jako członek Zespołu Badania Bólu w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz asystent naukowy na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach bada problemy związane z zaburzeniami percepcyjnymi powodowanymi przez ostre i przewlekłe formy bólu, mechanizmy uczenia się bólu, a także efekt placebo. Przy AWF Katowice prowadzi koło naukowe Laboratorium badania bólu. Działania naukowe stara się łączyć z pracą z pacjentami, która jest również źródłem jego pomysłów badawczych. Głównym celem jego działalności naukowej i praktycznej jest propagowanie biopsychospołecznego podejścia do terapii bólu przewlekłego.

W wolnych chwilach biega i czyta. Miłośnik kawy, zwłaszcza mocnej, choć z dodatkiem mleka.

Marcin Magiera

Dietetyk sportowy i kliniczny. Absolwent Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Specjalizuje się we wsparciu dietetycznym uprawiających sporty dynamiczne i siłowe oraz szeroko pojętej redukcji tkanki tłuszczowej. Działa na fundamentach wiedzy opartej o dowody, starając się na niej budować indywidualne programy żywieniowe dostosowane do Twoich osobistych potrzeb i preferencji. Istotą jego pracy jest edukacja i stuprocentowa opieka w trakcie całego procesu przebudowy.

Sam jest osobą aktywną. Jako trener crossfit docenia wartość wysiłku fizycznego i jego role w dążeniu do zdrowej i silnej sylwetki.

REFERENCJE
Klub Hokejowy GKS Katowice

Niniejszym chcielibyśmy zarekomendować Pana Dawida Lorenca jako rzetelnego i solidnego trenera oraz znakomitego specjalistę od fizycznego przygotowania przedsezonowego.

Jako profesjonalny klub hokejowy współpracujemy z Panem Dawidem Lorencem już od dwóch sezonów, przed którymi to właśnie On jest bezpośrednio odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne naszych zawodników do blisko siedmiomiesięcznego intensywnego sezonu hokejowego. Dzięki doskonałemu warsztatowi, olbrzymiej wiedzy i wielokierunkowej praktyce Trenera nasi zawodnicy nie tylko uniknęli kontuzji w bardzo urazowym sporcie jakim jest hokej na lodzie ale też w znaczący sposób poprawili swoje wyniki siłowe, wytrzymałościowe i gibkościowe. To wszystko pozwoliło nam cieszyć się zwycięstwami z teoretycznie lepszymi przeciwnikami, a wszystkim naszym zawodnikom umożliwiło wszechstronny dalszy rozwój. Bardzo istotną cechą pracy trenera Dawida Lorenca jest podmiotowe (indywidualne) podejście do każdego zawodnika pomimo prowadzenia zajęć grupowych. Dyscyplina, profesjonalizm i jasno zdefiniowane cele to główne cechy charakteryzujące pracę Trenera Dawida Lorenca.

Z pełną odpowiedzialnością polecamy Trenera Dawida Lorenca wszystkim klubom i sportowcom, którzy w chcą się prawidłowo rozwijać, profesjonalnie przygotowywać i cieszyć się sukcesami.