ZESPÓŁ

Jesteśmy zespołem wzajemnie uzupełniających się indywidualistów, fanatyków w swoich dziedzinach. TO co Nas łączy to wieloletnie doświadczenie, jasno sprecyzowany obszar działań i świadomość współzależności interesujących nas dziedzin w aspekcie pełnego i optymalnego rozwoju psychofizycznego człowieka. Wejdź dalej i poznaj Nas.

Dawid lorenc

Pomysłodawca Siła i Bół. Fizjoterapeuta.  Entuzjasta treningu siłowego i pasjonat wiedzy o  bólu.Uczył się od najlepszych, uczestniczył w szkoleniach wybitnych specjalistów zajmujących się tematyką bólu przewlekłego, m.in. Lorimera Moseleya i Petera O’Sullivana. Udziela się w kole naukowym Laboratorium badania bólu przy AWF Katowice. Opiekując się  sportowcami poziomu olimpijskiego obserwował prace najlepszych trenerów.

 Od wielu lat pracuje z  amatorami sportu i profesjonalnymi zawodnikami, pomagając im w  problemach bólowych (od stanów pooperacyjnych po bóle przewlekłe), edukując w temacie profilaktyki przeciwurazowej i techniki ćwiczeń oraz programując trening siłowy. Za cel nadrzędny stawia sobie, by pacjent po kontuzji wrócił jako silniejszy, sprawniejszy i dysponujący lepszą wiedzą niż przed nią.

W wolnych chwilach dźwiga ciężary, słucha muzyki bądź wędruje po pustkach Skandynawii.

Wacław Adamczyk

Dr fizjoterapii i neurobiolog. Naukowe wsparcie Naszych działań. Czuwa nad wartością merytoryczną podawanych przez Nas treści. Jako członek Zespołu Badania Bólu w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz asystent naukowy na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach bada problemy związane z zaburzeniami percepcyjnymi powodowanymi przez ostre i przewlekłe formy bólu, mechanizmy uczenia się bólu, a także efekt placebo. Przy AWF Katowice prowadzi koło naukowe Laboratorium badania bólu. Działania naukowe stara się łączyć z pracą z pacjentami, która jest również źródłem jego pomysłów badawczych. Głównym celem jego działalności naukowej i praktycznej jest propagowanie biopsychospołecznego podejścia do terapii bólu przewlekłego.

W wolnych chwilach biega i czyta. Miłośnik kawy, zwłaszcza mocnej, choć z dodatkiem mleka.

Marcin Magiera

Dietetyk sportowy i kliniczny. Absolwent Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Specjalizuje się we wsparciu dietetycznym uprawiających sporty dynamiczne i siłowe oraz szeroko pojętej redukcji tkanki tłuszczowej. Działa na fundamentach wiedzy opartej o dowody, starając się na niej budować indywidualne programy żywieniowe dostosowane do Twoich osobistych potrzeb i preferencji. Istotą jego pracy jest edukacja i stuprocentowa opieka w trakcie całego procesu przebudowy.

Sam jest osobą aktywną. Jako trener crossfit docenia wartość wysiłku fizycznego i jego role w dążeniu do zdrowej i silnej sylwetki.